VIP Medical Lublin | prywatna przychodnia | przychodnia specjalistyczna | przychodnia Chodźki Lublin

Strona główna Badania i zabiegi Wazektomia

Wazektomia Lublin

Wazektomia jest to prosty zabieg urologiczno-chirurgiczny polegający na przecięciu i podwiązaniu nasieniowodów (przewodów, przez które przepływają plemniki). Jest to najtańsza, a jednocześnie najbardziej skuteczna metoda antykoncepcyjna dla mężczyzn, którzy chcą mieć pewność, że nie zostaną ojcami.

Wazektomia to zabieg wykonywany prywatnie / odpłatnie w naszej przychodnii przy ul. Chodźki (Lublin).

Czy zabieg wazektomii jest bolesny?

Dyskomfort przy znieczuleniu trwa około 5 sekund. Efekt znieczulenia pojawia się już po kilku sekundach. Po znieczuleniu zabieg jest zupełnie bezbolesny. Wazektomia jest przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym, co oznacza, że będziesz przez cały czas przytomny. Lek znieczulający zostanie wstrzyknięty w skórę moszny oraz wokół nasieniowodów. Nie będzie żadnych wstrzyknięć w okolice jąder.

Przebieg operacji:

stosowana jest technika "bez skalpela" co oznacza, że skóra nie jest przecinana lecz rozwarstwiana ostrym narzędziem co umożliwia odsłonięcie nasieniowodów. Następnie nasieniowody są przecinane i odcinek o długości ok. 2 cm zostaje usunięty. Obydwa kikuty nasieniowodów są zawiązywane nicią chirurgiczną, która ulega absorpcji i znika po 12 tygodniach.

Kiedy można rozpocząć współżycie seksualne po zabiegu?

Współżycie seksualne można zacząć po usunięciu opatrunku czwartego dnia po zabiegu. Po zabiegu powinno się uprawiać normalny seks, może to też być masturbacja – aby oczyścić spermę z plemników (co następuje dopiero po około 20 ejakulacjach).

Badanie nasienia (aby sprawdzić czy jest wolne od plemników) przeprowadza się w 12-stym i 14-stym tygodniu po operacji jeżeli masz 34 lata lub mniej, oraz w 16-stym i 18-stym tygodniu po operacji jeżeli masz 35 lat i więcej.

 

Przychodnia

VIP Medical

Przychodnia Specjalistyczna
ul. Chodźki 17 lok. 8
Lublin
tel. 664 409 602
e-mail: info@przychodnia-specjalistyczna.pl

Oferta dla Klientów indywidulanych.

Medycyna pracy. Oferta dla Klienta firmowego.

Wykwalifikowana kadra doświadczonych lekarzy.

10 specjalistycznych poradni medycznych.

Promocyjne ceny wybranych badań.